Yakalandın!  ★★★★☆

Yakalandın! ★★★★☆

08/01/2022 0 Yazar: athena


“Oyun oynamayı yaşlandığımız için bırakmayız. Oyun oynamayı bıraktığımız için yaşlanırız.” 

Çocukken oynadığı oyunları, çocukluk arkadaşlarını özlemeyen yoktur herhalde. İşte bu filmde, çocukluk arkadaşlarından ve oyunlarından kopmamak için her yıl Mayıs ayında ebelemece oynayan arkadaşların hikayesini izliyoruz. Filmin en heyecan verici noktası ise gerçek hayattan ilham alınmış olması. Filmin sonuna eklenen videolarda, ne kadar yaş almış olsalar da, farklı şehirlerde olsalar da Mayıs ayı gelince hala ebelemece oynayan, filmin esinlenerek yapıldığı insanların gerçek görüntülerini izleyebilirsiniz.

Bu arkadaşların kimisi evlenmiş, kimisi evlenecek, kimisi büyük bir şirkette çalışıyor kimisinin ise eli iş tutmuyor ancak aylardan Mayıs olunca bütün işini gücünü bırakıp ebelemece oynuyorlar. Film, heyecanını arkadaş grubundaki dört kişinin bir takım halinde oynayarak, otuz yıldır hiç ebelenmeyen Jerry’i (ki kendisini Jeremy Renner oynuyor, Avengers’dan Hawkeye olarak onu tanıyor olabilirsiniz.) yakalamaya çalışmalarından alıyor.

İzlemeden önce bu film birçok kez karşıma çıkmıştı. Ancak eğlendirmek şöyle bir dursun, yüzümde mimik oynatmayan yabancı komedi filmlerinden artık gına geldiği için bir şans vermemiştim. Tamamen gereksiz bir önyargı yapmışım. Gayet eğlenceli ve komik bir filmdi. 1 saat 40 dakikalık ideal izleme süresiyle de, hiç düşünmeden izleyebileceğiniz bir film.