Walk Ride Rodeo  ★★★☆☆

Walk Ride Rodeo ★★★☆☆

27/06/2021 0 Yazar: athena

2019 yapımı ve 1 saat 39 dakika uzunluğundaki film, Amberley Snyder’in gerçek hayat hikayesinden uyarlanmış. İdeal uzunluktaki süresi ve işleyişin de akıcılığıyla, göz açıp kapayıncaya dek biten bir film. Dram ve biyografi türündeki yapımın konusundan bahsedeyim:

Genç bir kız olan ve yıllarını rodeo sporuna adamış olan Amberley, geçirdiği bir trafik kazası sonucunda felç kalır ve artık hayatıyla ne yapmak istediğini bilemez.  Başta bu duruma oldukça karamsar yaklaşsa da, daha sonra kendi durumuna özel yaptırdığı eyer ile tekrar at binmeye başlar ve rodeoya geri dönmeye karar verir. Filmde, gündelik hayatını tekerlekli sandalye ya da koltuk değnekleriyle ancak geçirebilen Amberley’nin, nasıl rodeonun efsane isimlerden biri haline geldiğini anlatılıyor.

Motivasyona ihtiyacı olan insanların aklına girebilecek bir konusu var. Oturduğu yerden insan kendini sorgulamadan yapamıyor: ” Kız bacakları tutmadığı halde ata binebiliyor, üstüne bir de rodeo yapıyor, üstüne bir de rekorlara imza atıyor. Ben ise en ufak engelde pes etmeyi düşünüyorum. ” diye. Kısacası, film izlerken kendini karakterin yerine koyan insanlar için çok, empati yeteneği daha az olan insanlar için ise daha az etkileyici bir film.

Filmin rodeo sahnelerinin çoğunda, gerçek Amberley’nin ve kardeşinin dublörlük yapmaları da, yapımın ilgi çekici yönlerinden biri bana göre.

Başarı öykülerini izlemeyi seviyorum, siz de seviyorsanız izlenebilecek, ortalama bir film.