The Good Place  ★★☆☆☆

The Good Place ★★☆☆☆

22/06/2021 0 Yazar: athena


Eleonor Shellstrop ölür ve kendisini İyi Yer’de yani, Cennet’de bulur. Fakat burada kaldıkça bir yanlışlık olduğunu ve kendisinin bir başka Eleonor Shellstrop ile karıştırıldığını fark eder. Bunu sır olarak saklayıp, dikkat çekmemek için iyi bir insan olmaya çalışarak burada kalmaya devam eder aksi takdirde oraya ait olmadığı fark edilecek olursa Kötü Yer’e gönderilecektir.

Etik profesörü ve aynı zamanda Eleonor Shellstrop’ın ruh eşi olan Chidi’den etik dersleri alarak İyi Yer’de kalmayı hak edecek iyi bir insan olmaya çabalarken, diğer İyi Yer misafirleri Jason ve Tahani ile durmadan yolları kesişir ve bize de izleyecek 4 sezonluk bir dizi çıkar. İzleyebilirseniz tabii, şahsen 2 sezon anca izledim. Bir de Janet var. Janet, İyi Yer’in Alexa’sı gibi bir asistan. İsmini söylüyorsunuz, geliyor. Sorunuz varsa sorabiliyorsunuz ya da bir isteğiniz varsa onu yerine getiriyor. Bana kalırsa dizinin de en komik karakteri. İyi Janet, Kötü Janet, Eski Janet, Yeni Janet hepsine bayıldım. Onun dışında diğer karakterlerin hiçbirinden pek haz etmedim. Jason’ı hariç tutayım, o da fena değildi.

Diziyi bitiremememin sebebi de dizinin kısır bir döngü içinde kendini tekrarlayıp durması. Tüm olaylar 6-7 bölümde bir yeniden başlıyor sanki. İzleyecek olursanız sakın diziye ara vermeyin, nerede kalmıştım, en son ne olmuştu falan derken ipin ucunu kaçırıyorsunuz çünkü dizide düzenli olarak bildiğimiz her şey değişip duruyor.

İzlemenizi tavsiye ettiğimi söyleyemem ama kafa yormayan bir şeyler izlemek istiyorsanız ve boş vaktiniz de varsa; tamamen geyik muhabbeti üzerine kurulu, kısa kısa (ortalama 20 dakikalık) bölümlerden oluşan bu diziyi izleyebilirsiniz. Lakin bir süre sonra sapıtıp diziyi beyin yakan bir yapım haline getiriyorlar, benden söylemesi.