Meşhur Hayalet Ernest ★★★★☆

Meşhur Hayalet Ernest ★★★★☆

13/10/2023 0 Yazar: athena

Meşhur Hayalet Ernest, 2023’de yayınlanan, korku temalı bir aile/komedi filmi. Film, 2 saat 7 dakika uzunluğunda ve Netflix imzalı. İzleyecek bir şeyler ararken defalarca gördüğüm ama geçtiğim bir filmdi. En sonunda başrol oyuncusu David Harbour hatrına bir şans vereyim dedim ve iyi ki izlemişim. Fragmanı ilgimi çekmemiş olsa da film gerçekten çok komik ve eğlenceliydi. Filmin konusu ise şöyle:

Kevin ve ailesi yeni bir eve taşınıyorlar ve herkesin tahmin edebileceği üzere evde bir hayalet var. Kevin, çatı katında şarkı söylerken tesadüfen hayalet Ernest ile karşılaşıyor. Ernest, Kevin’ı korkutup kaçırmaya çalışsa da hayalletten korkmayan Kevin, Ernest’i videoya çekiyor. Zamanla hayaletle arkadaş olan Kevin, nasıl öldüğünü hatırlamayan Ernest’e yardım ederek öteki dünyaya göçmesine yardım etmeye karar veriyor. Bu sırada da Kevin’ın babası, Ernest’in videosunu internete yükleyerek evlerindeki hayaletten para kazanmanın yollarını aramaya başlıyor.

İnternet kullanıcıları başta hayaletin montaj olduğunu düşünseler de, daha sonraki videolarda neredeyse herkes Ernest’in gerçek bir hayalet olduğuna inanıyor ve bir bakıyoruz ki sosyal platformlarda Ernest’in hayran kitlesi oluşmuş. Ernest’e aşık olduğunu söyleyenler, Ernest’i taklit edenler, Ernest’i kullanarak sosyal platformlarda yeni akımlar gündeme getirenler… Daha sonra Kevin ve komşusu Joy, Ernest’in bir şeyler hatırlamasına yardım etmeye çalışırlarken, devlet yetkilileri de araştırmak ve kullanmak üzere hayaleti ele geçirmeye çalışıyorlar. Eski filmlerden alıştığımız ve gidişatı kolaylıkla tahmin edebileceğimiz unsurlar içerse de, filmi izlemek oldukça keyifliydi. Her ne kadar arada sırada filmdeki ergenlerin ergenlikleri insanı sinirlendirse de, filmi kapattırmadı.

Uzun lafın kısası, gayet güzel komik bir modern hayalet filmiydi. Beğendim.