Lupin  ★☆☆☆☆

Lupin ★☆☆☆☆

06/08/2021 0 Yazar: athena

Netflix’in uzun zamandır gündemde olan dizilerinden Lupin’i ilk çıktığından beri izlemek istiyordum ancak konusu çok ilgimi çekmemişti. Sonunda, tam da zeka oyunlarıyla süslü bir gizem dizisi izleyesim gelince başka bir alternatif aramadan Lupin’e başlayayım dedim. 5’er bölümden oluşan 2 kısımlık bir dizi, şimdilik. Gizem, gerilim türlerindeki dizinin bölüm uzunlukları da 48 dakika.

Konusu ise şöyle: Assane Diop, (Omar Sy, kendisini Can Dostum filminden tanıyabilirsiniz.) yanında çalıştığı aile tarafından haksızlığa uğrayarak hapse atılan babasının intikam almaya karar verir. Bunu da babasının ona küçükken verdiği Arsen Lüpen kitabından esinlenerek “Kibar Hırsız” formatında yapmak ister. Çeşitli kılıklara bürünerek, babasının hapse atılmasıyla bir ilgisi bulunduğunu düşündüğü insanları araştırmaya başlar.

İlk bölümü izledim, çok sarmadı ama kaliteli bir yapım gibi durduğu için devam edeyim dedim. 2 bölüm daha izledim ancak gerisi gelmedi. Dizi benim için hiç sürükleyici değildi. İzlerken sıkıldım, uykum geldi, gelişen aksiyonlar beni heyecanlandırmadı, 48 dakika bir türlü geçmek bilmedi. Ayrıca çok fazla mantık hatasıyla dolu. Dizi kendini izletiyor olsaydı, bir iki şeyi göz ardı edebilirdim ama zaten akıcı bir dizi değil. Özetle, malzeme güzel ama pek işlenememiş.

Bazı diziler vardır, ilerleyen bölümlerde kendilerini toparlar. Lupin onlardan biri mi bilmiyorum fakat izlemeye devam edemeyeceğim kadar sıkıcı benim için. Amacınız sırf vakit öldürmek bile olsa, bu diziyi izlemenizi tavsiye etmem.