Kingsman: Gizli Servis ★★★★☆

Kingsman: Gizli Servis ★★★★☆

17/06/2021 0 Yazar: athena

Kingsman, izlemesi çok eğlenceli bir casusluk, aksiyon, komedi filmi serisi. Seri şimdilik 2 filmden oluşuyor. Film, mahallenin serseri çocuğu Eggsy’nin bir casusluk örgütüne kabul edilmesiyle başlıyor fakat kabul edilmesi, örgüte girdiği anlamına gelmiyor. Casus olarak yetiştirilmek üzere diğer adaylarla birlikte çeşitli sınavlardan geçmeleri gerek. Bu sırada da dahi mi yoksa bir deli mi olduğu belli olmayan bir adamın tüm dünyayı tehdit etmesiyle, aksiyon başlıyor.

Ben filmin sahnelerini, oyunculuklarını, komikliklerini beğendim ancak beğenmediğim tek nokta filmin kötü karakteri Valentine. Bana çok absürt bir karakter olarak geldi. Değişik ayaklı yardımcısına da bir o kadar ısınamadım. Filmin kalitesini düşürdüğünü düşünüyorum. Daha ciddi, daha adamakıllı bir kötü karakterle bu film çok daha başka yerlerde olabilirdi. Aynı durum devam filmi için de geçerli maalesef.

Filmde, bahsettiğim casusluk organizasyonu kapsamında, Kingsman Gizli Servis filmiyle aynı yıl vizyona giren John Wick filmine benzer konseptler de var doğal olarak. Şifreli mekanlar, takma isimler, takım elbiseyle adam öldürmeler falan. Şahsen böyle kendi dünyaları içinde kendi kurallarıyla yaşayan casus/ajan tiplemelerini izlemeyi seviyorum. Aksiyon ya da komedi filmi izlemek istiyorsanız, gayet sürükleyici ve eğlenceli olan Kingsman filmlerini izlemenizi tavsiye ederim.