Friends: The Reunion ★★★☆☆

Friends: The Reunion ★★★☆☆

06/06/2021 0 Yazar: athena


Tüm Friends severler adına hepimizin özel bir bölüm beklediğini söylemiş olsam sanırım yanlış olmaz. Maalesef ki, senelerdir beklenenin aksine Friends The Reunion dizinin devamı niteliğinde bir özel bölüm değil. Yine de özlediğimiz Friends dünyasına şöyle bir kapıdan bakmış olduk. Film olarak gelen yapım, belgesel tadında diyebiliriz.

Film, oyuncuların teker teker eski sete gelip duygusal anlar yaşamalarıyla başlıyor. Oyuncular diziyle, setle ve birbirleriyle ilgili anılarından bahsederlerken biz de seti tanıyoruz. İkonik sahnelerin repliklerini tekrar canlandırıyorlar,  “The One With The Embryos” bölümünde oynadıkları bilgi yarışmasını oynuyorlar. Özlediğimiz Friends karakterlerinden başka kimler yer alıyor filmde? Hemen paylaşayım: Jack ve Judy Geller, Janice, Mr. Heckles ve Richard karakterlerine canlandıran oyuncular filme kısa kısa konuk oluyorlar, Gunther’ı oynayan James Michael Tyler ise filme Zoom ile katılıyor.

Daha sonra dizinin yapımcıları cast seçimlerinde yaşadıklarını ve nasıl nihai kadroyu oluşturduklarını anlatıyorlar. Filmde günümüz ünlülerinden kısa röportajlar yer alıyor, sevdikleri Friends bölümlerini paylaşıyorlar bizlerle. Dünya çapındaki Friends hayranlarının, dizinin onlar için önemini anlattıkları kısa videolar yer alıyor. Bunun dışında orijinal kadroyla, introdaki çeşmenin önünde röportajlar gerçekleşiyor, izleyicilerin sorularını cevaplıyorlar. Dizideki meşhur kostümler Cara Delevingne ve Justin Bieber gibi isimlerle tanıtılıyor. Film boyunca dizinin kamera arkası görüntülerini izliyoruz.

Böyle anlatınca kulağa sıkıcı gibi gelebilir ancak bu anlattıklarımı parça parça birbirine katarak birleştirmişler, bu yüzden olsa gerek şahsen izlerken sıkılmadım. Yıllardır beklediğimiz özel bölümün tatminini vermese de, ağzımıza bal çaldıklarını söyleyebiliriz.