Damsel ★★★☆☆

Damsel ★★★☆☆

28/04/2024 0 Yazar: athena

 

“Bu bir peri masalı değil.”

Damsel, Millie Bobby Brown’un başrolünde oynadığı bir fantastik film. 1 saat 50 dakikalık süresiyle izleyiciyi sıkmayan sürükleyici bir film olmuş. Teknik açıdan bakarsak efektler, grafikler gayet güzeldi. Millie Bobby Brown başta olmak üzere de oyunculuklar oldukça başarılıydı. Netflix’in dizilerini genelde beğenirim ama şimdiye kadar izlediğim filmlerini pek beğenememiştim. Ancak Damsel, Netflix’in beğendiğim bir filmi oldu.

Konusu ise şöyle, bir prensle evlenen Elodie, düğününden sonra bir ejderhanın önüne kurban olarak atılıyor. Ejderhadan saklanmaya çalışırken Elodie daha önce birçok kadının daha oraya atıldığını hatta orada öldüklerini fark ediyor. Kısacası bu filmde, Elodie’nin aklını kullanarak içinde bulunduğu durumdan kurtulmaya çalışmasını izliyoruz.

Eğlenceli, gayet akıcı bir filmdi. Sahneler oldukça heyecanlı ve izlemesi keyifliydi. Özellikle son 20 dakikasını soluksuz izledim, çok etkileyiciydi. Son sahnede bir GOT Khaleesi havası vardı. İzledikten aylar sonra bile hatırlanan o filmlerden değildi ama patlamış mısır eşliğinde izlerken güzel vakit geçireceğiniz “çerez” filmlerden biriydi.